ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, ο Αγιασμός στο 8ο Γυμνάσιο Πειραιά θα τελεστεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 8:45 π.μ. Οι μαθητές θα προσέλθουν χωρίς σχολικές τσάντες και θα αποχωρήσουν μετά το τέλος του Αγιασμού.

Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023 θα διανεμηθούν τα σχολικά βιβλία στους μαθητές/τριες ανά τάξη. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο έχοντας μαζί τους τις σχολικές τσάντες για τη μεταφορά των βιβλίων με βάση το εξής πρόγραμμα: στις 8:30 π.μ. θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης, στις 10:00 π.μ. θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές/τριες της Β΄ τάξης, στις 11:30 π.μ. θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές/τριες της Α΄ τάξης.

Η προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριων θα γίνει με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων.